Po co dla dziecka certyfikat KET

laura

Użytkownik

#2015-01-12 11:00:04 

Cześć, mam nadzieję, że nie powielam tematu, jeżeli tak to przekierujcie mnie tam gdzie już był poruszany. Powiedzcie mi proszę co sądzicie o tym by dzieci były poddawane egzaminom i zdobywały certyfikaty KET. Czy w tym wieku ma to jakiś sens by fundować dzieciom dodatkowe sytuacje stresowe.

szyszunia

Użytkownik

#2016-04-30 03:50:04 
Dobrze, że poruszasz ten temat, ja osobiście jestem negatywnie nastawiona do tego typu testów ponieważ z tego co czytałam, a czytam dużo w Polsce znaczenie ma dopiero certyfikat CAE. Te poniżej to chyba są tylko po to by co poniektóre komórki mogły zarobić albo po to by rodzice spełniali swoje ambicje. Moim zdaniem to nie potrzebny stres dla dziecka i wyrzucenie pieniędzy w błoto i tyle w temacie.

oksana

Użytkownik

#2016-04-30 06:42:50 
Dzień dobry. Nikt nikogo nie zmusza do zdawania egzaminów. Dobrze jest sprawdzić swoją wiedzę. U mnie w szkole to ogromny plus ponieważ wiemy na jakim poziomie jest dane dziecko i dzięki temu są grupy według zaawansowania by dzieci mogły się szybciej rozwijać na danym poziomie wiedzy. Czy taki test jest straszny dla dziecka, wcale nie dzieci lubią rywalizację a i porażek gdzieś się muszą nauczyć.

laura

Użytkownik

#2016-04-30 09:07:57 
Dzięki za spostrzeżenia, pytałam bo córka chce przystąpić do egzaminu KET. Na początku chciałam jej odradzić ale teraz już wiem, niech zdaje nic nie traci a przynajmniej będziemy wiedzieli na jakim jest poziomie i co dalej robić w tym kierunku, tym bardziej że sama chce. Pozdrawiam.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015