Kwestia cen transferowych plus biegli rewidenci

ten_typ_krzysztof

Użytkownik

#2015-01-12 10:00:04 
Rozkręcamy biznes. Idzie nieźle, ale ostatnio zwrócono nam uwagę, że dla efektywności działania bardzo ważna jest kwestia bieżącego dbania o kwestie rozliczeń cen transferowych. Jest tak że mamy dość intensywne relacje, duża liczba partnerów itp. To wszystko oznacza wyzwania a sami im nie sprostamy. Czy znacie jakieś firmy które oferują stosowne wsparcie?

zawszeTwoja

Użytkownik

#2016-12-16 01:06:33 
Miałam podobny problem jak Ty. U nas skala wcale nie była duża, a jednak w praktyce i ceny transferowe i nawet bieżące rozliczenia sprawiały kłopoty. To oczywiście jest głównie wynik braku doświadczenia. Musisz znaleźć partnera który będzie świadczył na Twoją rzecz konkretne usługi.

kojot

Użytkownik

#2016-12-16 03:55:41 
Z cenami transferowymi można się nieźle zapędzić przy pechu... Zwłaszcza że samo pojęcie jest różnie interpretowane, są różne metody obliczania itp.

zbysław

Użytkownik

#2016-12-16 04:42:21 
Na ten moment to chyba te ekipa ogarnia kwestię: http://www.tpmpoland.pl/. Ściślej to masz tu program Transfer Pricing Manager który służy do zarządzania wszystkimi sprawami cen transferowych. Oblicza, rozlicza, porządkuje. Takie narzędzie będzie OK bo masz jakby all in one :)

HalinaKuźniar

Użytkownik

#2016-12-16 05:09:44 
Na studiach miałam zajęcia z cen transferowych i nie powiem żebym wiele z tego wtedy rozumiała. Dopiero staż otworzył mi oczy. Dowiedziałam się o co w tym chodzi i powiem Wam że nie jest to aż tak skomplikowane.

gregory

Użytkownik

#2016-12-16 06:57:11 
Ha, nic nie jest skomplikowane jak zrozumiemy istotę. W gruncie rzeczy są trzy główne metody obliczania cen transakcyjnych i bazując na nich można mieć wszystko pod kontrolą.

tomb_raider

Użytkownik

#2016-12-16 08:58:49 
Tam kolega jeszcze mówił o biegłych rewidentach – z tego co widziałem to ta firma co była wyżej linkowana też ma ofertę audytorską. Jak mają rewidentów z akredytacją to miałbyś w sumie wszystko czego potrzebujesz z tego samego źródła.

daria

Użytkownik

#2016-12-16 10:54:03 
Ustalenie cen transferowych nie zawsze jest łatwe, bo poza różnymi metodami jest jeszcze kwestia interpretacji danych, problemy ze zmiennymi itp. Ale jak masz program, który to automatycznie zlicza to ryzyko pomyłki jest praktycznie żadne.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015