Czy zbiornik na wodę pitną czymś różni się od zbiornika na deszczówkę?

ten_typ_krzysztof

Użytkownik

#2015-01-12 11:00:04 
Na dzialce nie mam dostepu do czystej wody i pomyslame zeby kupic sobie zbiornik na wodę pitną, taki o pojemności powiedzmy 500l. Pytanie tylko, ile czasu moze stac woda w takim zbiorniku zeby wciąż nadawala sie do spozycia i czy to musi byc jakis specjalny zbiornik, czy moze być zwykly plastikowy baniak na deszczówkę albo ścieki?

zbysław

Użytkownik

#2017-05-19 04:17:15 
Jak jej nie zanieczyscisz, a sam zbiornik bedzie wykonany z tworzywa, które nie wchodzi w rekację z wodą to w sumie w nieskończoność. Ale ja mam inne pytanie. Jak ty chcesz dostarczyc tak duzy zbiornik z woda na dzialke?

ten_typ_krzysztof

Użytkownik

#2017-05-19 06:40:47 
Za każdą wizyta wiosenna na dzialce będę dowoził po 20l wody w karnistrze. Ja cały lipiec sierpien mieszkam na dzialce, wiec potrzebuje większej ilości wody do picia, mycia itd.

Węgorz_elektryczny

Użytkownik

#2017-05-19 08:33:21 
Do mycia spokojnie możesz używac deszczówki. Do picia faktycznie musi być woda lepszej jakości i potrzebny będzie Ci profesjonalny zbiornik na wodę pitną z polietylenu, najlepiej taki z atestem. Tylko jak będziesz go napełniał uważaj żeby nie zanieczyścić wody. Jak będziesz chciał kupić taki zbiornik to ten adres może ci się przydac http://zbiornikinadeszczowke.com/. To link do firmy, która produkuje różne rodzaje zbiorników na wodę, w tym atestowanych zbiorników na wode pitną.

ten_typ_krzysztof

Użytkownik

#2017-05-19 10:18:21 
Czyli jednak powinienem kupic specjalny zbiornik. Myslalem, ze zwykły na deszczówke wystarczy.

Węgorz_elektryczny

Użytkownik

#2017-05-19 11:01:08 
Jak nie chcesz się zatruć to lepiej wodę gromadzić w specjalnym zbiorniku. Zresztą ta firma Hydromil ma w swojej ofercie różne rodzaje zbiorników, także możesz od razu kupić sobie zbiornik na wodę pitą i na deszczówkę.

ten_typ_krzysztof

Użytkownik

#2017-05-19 12:18:43 
No dobra, cos będe kombinował. Dzieki za informacje.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015