Czy komornik z Krakowa może działać w innym mieście?

gregory

Użytkownik

#2015-01-12 10:00:04 
Cześć, orientujecie się na jakich zasadach działają komornicy? Głównie chodzi o to czy komornik z Warszawy może działać na terenie Krakowa i odwrotnie? Mam bardzo rozbieżne informacje na ten temat dlatego bedewdzieczny za wyjaśnienie.

Katjusza

Użytkownik

#2017-06-21 07:08:57 
Do głowy przyszedł mi przykład ze strażą miejską która działa tylko na terenie gminy czy miasta która ją powołała. Identycznie z komornikami, działają w ramach rewirów sądów. Pozdrawiam.

cho

Użytkownik

#2017-06-21 07:25:02 
Niestety nie jest to prawdą gdyż teraz możesz wybrać sobie komornika. Wskazujesz po prostu tego który ma ściągnąć wierzytelność a jeśli tego nie zrobisz to działa zasada rewiru wspomniana przez koleżankę. Osobiście uważam że dobrze się stało że zmieniono przepisy bo pozwala to uniknąć wielu układów i układzików. Do tego masz mozliwośc wyboru który w danej sytuacji będzie najlepszy komornik Kraków tak jak wspomniałem wcześniej podlega rejonizacji jak każde miasto, wiec jesli chcesz sprawdzic kto domyślnie zająłby się daną sprawą to możesz wejść tu: http://www.krakow-komornik.com.pl/. Mam nadzieję że pomogłem.

gregory

Użytkownik

#2017-06-21 08:52:21 
Czyli na pewno komornicy mogą działać w róznych rejonach – nie tylko tych do których należą?

cho

Użytkownik

#2017-06-21 11:44:47 
Witam, dokładnie tak jest. Również zgodzę się że ma to swoje plusy bo statystyki pokazują że wierzytelności są ściagane szybciej. Wniosło to powiew konkurencji do branży, a tam gdzie konkurencja tam jest zadowolony klient. Pozdrawiam.

gregory

Użytkownik

#2017-06-21 12:43:53 
Dobrze to chciałem wiedzieć. Serdecznie dziękuję za pomoc :)

cho

Użytkownik

#2017-06-21 13:01:27 
Nie ma za co dziękować od tego mamy forum żeby wymieniać się doswiadczeniami. Sam wiem jak to jest spotkać się ze sprzecznymi informacjami w sprawie która dotyczy twoich interesów.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015